Broń dla pasjonatów i kolekcjonerów

Tych, którzy fascynują się militariami naprawdę nie brakuje. Wśród nich dużą grupę stanowią osoby interesujące się bronią czarnoprochową. Okazuje się, że dzisiaj broń czarnoprochowa jest naprawdę łatwo dostępna. Z jej zakupem nie ma większego problemu.

Zakup broni bez pozwolenia

Czarnoprochowce to broń, która powstała do roku 1885. Mianem tym określa się też repliki takiej broni. Jest to broń rozdzielnego ładowania, a wystrzał możliwy jest na skutek gwałtownego spalania prochu czarnego. Obecnie broń czarnoprochowa dostępna jest bez pozwolenia. Z uwagi jednak na obowiązujące przepisy żaden sklep z bronią czarnoprochową nie sprzeda broni tego rodzaju osobie, która nie ma jeszcze ukończonych osiemnastu lat.

Czy czarnoprochowce można przenosić?

Obecnie  obowiązujące prawo nie nakłada w zasadzie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o przenoszenie broni czarnoprochowej. Czarnoprochowce można mieć przy sobie niezależnie od tego czy wybieramy się na strzelnicę, czy też  dlatego, że mamy po prostu taką ochotę. Trzeba jednak pamiętać, że broń czarnoprochowa musi być odpowiednio zabezpieczona. Ważne jest, aby osoby postronne nie miały do niej żadnego dostępu.  Podobnie jest, jeśli chodzi o przechowywanie broni czarnoprochowej w domu. Związane jest to oczywiście z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa.

Broń czarnoprochowa, do której zaliczane są oczywiście karabiny czarnoprochowe ma dużą grupę zwolenników. Jej niewątpliwym atutem jest to, że można kupić ją, nie posiadając pozwolenia na broń.