Co daje technologia BIM?

Cyfryzacja wkracza do coraz większej liczby obszarów działalności człowieka. Wkroczyła także do budownictwa. Bardzo potężnym narzędziem, jakie otrzymała branża budowlana jest Building Information Modeling.

BMI – co oznacza?

Building Information Modeling to nowoczesne rozwiązanie oparte na specjalistycznych programach komputerowych. Building Information Modeling może przetłumaczyć jako modelowanie informacji o budynku. Modelowanie BIM dostarcza wszelkich informacjo o budynku.

Modelowanie BIM daje natychmiastowy i nieograniczony w czasie dostęp do informacji zarówno o projekcie, jak i o kosztach inwestycji. Modelowanie BIM może być wykorzystywane nie tylko na etapie projektowania i budowy, ale także jego eksploatacji oraz zarządzania. Testowanie różnych wariantów jest możliwe dzięki temu, że technologia BIM oznacza stworzenie cyfrowego modelu danego budynku.

Jakie informacje dostarcza BIM technologia?

Technologia BIM dostarcza szeregu niezwykle istotnych informacji. Technologia BIM dostarcza nie tylko danych o kosztach danej inwestycji, ale także o tym, jak dana inwestycja wpłynie na środowisko naturalne. Tworzenie modeli BIM ma zastosowanie nie tylko na etapie projektowania i budowy danego obiektu.

Tworzenie modeli BIM bardzo przydaje się też na etapie zarządzania i eksploatacji budynku. Oznacza to, że tworzenie modeli BIM jest przydatne nie tylko dla projektantów, ale także dla inwestorów i wykonawców. Nowoczesna BIM technologia jest przydatna także dla osób zarządzających gotową inwestycją.