Co należy wiedzieć o kufrach?

Niemal każdy producent skrzyń transportowych posiada w swojej ofercie te produkowane w technologii flight case. Są one wykorzystywane wszędzie tam, gdzie transportowane są przedmioty wrażliwe na wszelkie uszkodzenia.

Dlatego też ten rodzaj kufrów najlepiej sprawdzi się w transporcie urządzeń przemysłowych, różnego rodzaju sprzętu (muzycznego, multimedialnego, fotograficznego czy badawczego), oświetlenia, aparatury medycznej czy obrazów i innych dzieł sztuki. Czym wyróżniają się takie kufry?

Po pierwsze – solidna budowa

Kufry transportowe flight case wyróżniają się specyficzną budową, która decyduje o ich funkcjonalności i szerokim zastosowaniu. Takie kufry zbudowane są z profili aluminiowych, które są mocowane do wszystkich krawędzi. Profile te najczęściej są wykonane z drewna, sklejki lub materiałów sztucznych. Natomiast w narożnikach – które są uważane za punkty newralgiczne – producent walizek flight case – umieszcza elementy stalowe.

Samo wnętrze kufra jest wyściełane specjalną pianką, która amortyzuje ewentualne wstrząsy lub uderzenia. W wielu przypadkach dokładana jest specjalna warstwa, która dodatkowo chroni przed pyłem i wilgocią. Kufer flight case jest też wyposażony w uchwyty, rączki i często kółka, które ułatwiają przenoszenie go z miejsca na miejsce.

Po drugie – zalety kufrów

Kufry transportowe flight case charakteryzują się wieloma zaletami. Wśród nich trzeba wymienić bardzo wysoki poziom ochrony, łatwość transportu i przestawiania oraz stosunkowo niewielką wagę. Dodatkowo – co także jest uznawane za ogromny plus – zdecydowana większość producentów tworzy takie kufry na specjalne zamówienie. W praktyce oznacza to, iż można uzyskać kufer dostosowany kształtem, wielkością i zastosowaniem do określonych wymagań.

Kufry flight case są bardzo praktyczne, funkcjonalne i wygodne. Dodatkowo posiadają wiele zalet, co czyni je jednymi z najpopularniejszych kufrów na rynku.