Dobór odpowiedniego podkładu do wykonania makijażu

Podkład do twarzy to kosmetyk używany przez wiele kobiet codziennie. Bez niego wykonanie trwałego i perfekcyjnego makijażu jest niemożliwe. Fluidy do makijażu stanowią więc ważną część oferty każdej drogerii.

Jakie fluidy do makijażu można kupić?

Fluidy to bardzo różnorodna kategoria produktów różniąca się nie tylko odcieniem, ale także konsystencją. Ponadto fluidy do makijażu przeznaczone są do cery o bardzo różnych potrzebach. Można kupić podkład do twarzy dedykowany właścicielkom skóry suchej, normalnej, mieszanej, tłustej.

Dobry podkład do twarzy na lato i zimę powinien zawierać filtr SPF. Bardzo dobre krycie zarówno latem, jak i zimą zapewnia podkład do twarzy kryjący. Zatuszuje on niemal wszystkie niedoskonałości cery. Podkład na twarzy powinien utrzymać się bez poprawek przez długi czas. Oznacza to, że podkład kryjący oraz każdy inny muszą być odporne na dużą wilgotność powietrza, wiatr czy mróz.

Jak wybierać podkład?

Dostępne na rynku podkłady do twarzy mają bardzo różną konsystencję. Do codziennego stosowania dobre są trwałe podkłady o lekkiej konsystencji. Nowoczesne uniwersalne podkłady do twarzy mają formułę, która sprawia, że nie zatykają one porów. Uniwersalne podkłady do twarzy są mocno napigmentowane, co oznacza, że skutecznie kryją wszelkie niedoskonałości cery, nie wysuszają skóry i są bardzo łatwe w aplikacji. Są odpowiednie dla kobiet z różnymi potrzebami cery. Są naturalne i doskonale sprawdzają się nie tylko na co dzień.