Najlepsze zabawki dla kilkulatków

Przyglądając się zabawkom, które cieszą się największą popularnością wśród najmłodszych, najłatwiej można dostrzec, że traci się dystans do świata. Nie każdy, kto widzi pierwszy raz lalki LOL Surprise jest w stanie przecież wytłumaczyć ich fenomen. A przecież dzieci kochają reprezentujące serię LOL lalki do tego stopnia, że chętnie sięgają po wszystko, co ma ich wizerunek.

Można je przekonać nawet do jedzenia w całości drugiego śniadania tylko dlatego, że na jego opakowaniu znajdują się przedstawicielki szerokiej gamy lalek LOL Surprise.

Czy lalek LOL Surprise trzeba się bać?

LOL Surprise lalki budzą pewne zastrzeżenia wśród sporej grupy dorosłych. Ich wygląd nie przypomina słodkich bobasków, można więc zacząć zastanawiać się nad tym, czy dzieci w ogóle będą chciały się nimi bawić. Okazuje się, że maluchy naprawdę lubią przedstawicielki tej grupy lalek.

Co więcej, wiele na tym zyskują. Zabawki LOL poprawiają umiejętność myślenia analitycznego, uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, a jednocześnie zachęcają do odgrywania scenek rodzajowych, które pozwalają maluchom wdrażać w życie zdobywane nieustannie umiejętności społeczne.

Dla wyobraźni i pewności siebie

Lalki LOL Surprise są nieocenione także wtedy, gdy mówimy o rozwoju emocjonalnym dziecka. Rodzice często nie mają świadomości tego, jak burzliwe potrafi być życie uczuciowe kilkulatka. Tymczasem małe dziecko ma prawdziwie dorosłe wątpliwości. Zastanawia się, czy jest kochane, uczy się radzić sobie z emocjami, które są dla niego niejasne, często musi samo sobie wyjaśnić źródła licznych nieporozumień.

Lalki LOL Surprise pozwalają na przepracowanie wydarzeń rozgrywających się wokół malucha, ułatwiają mu więc znaleźć równowagę wewnętrzną nawet, jeśli dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego, że właśnie przeprowadza tak złożony proces.