Najważniejsze rodzaje lakierów do auta

Każdy samochód pomalowany jest lakierem. Dostępne dzisiaj lakiery samochodowe są bardzo zróżnicowane, a samo zagadnienie jest naprawdę rozbudowane. Z lakierami samochodowymi związane są takie tematy, jak systemy mieszalnikowe, akcesoria lakiernicze czy lakiery przemysłowe. Tym razem jednak skoncentrujemy się na głównych rodzajach lakierów samochodowych.

Zalety lakierów uretanowych

Lakiery samochodowe uretanowe to naprawdę świetny wybór. Ich największą zaletą jest to, że nie wchodzą w silne reakcje z podłożem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby lakiery samochodowe uretanowe były natryskiwane na istniejącą już warstwę lakieru. Dodatkowo są to lakiery, które nie kosztują dużo, a czas ich schnięcia jest naprawdę krótki. Do tego tworzą warstwę, która jest naprawdę trwała.

Istotne cechy lakierów metalicznych

Jeśli chodzi o lakiery metaliczne, to dają one naprawdę dobry efekt wizualny. Sprawiają, że samochód nabiera nieco sportowego charakteru. Obok samochodu pomalowanego lakierem metalicznym nie da się przejść obojętnie. Takie lakiery samochodowe bardzo często określane są mianem lakierów premium.

Jakie są zalety lakierów akrylowych?

Lakiery akrylowe nakłada się naprawdę łatwo, co jest jedną z ich ważniejszych zalet. Dają błyszczące wykończenie, które wielu osobom naprawdę bardzo się podoba. Po wyschnięciu tworzą naprawdę twardą warstwę, która odpowiednia jest na uszkodzenia.

Lakiery samochodowe to temat rzeka. Podobnie jak systemy mieszalnikowe i akcesoria lakiernicze. My poruszyliśmy jedynie podstawowe kwestie.