Narzędzia dla instalatorów i monterów

W magazynach stali, na budowach, w firmach instalatorskich niezbędne są różnego rodzaju narzędzia. Większość tych urządzeń to narzędzia ręczne, w których zastosowane zostały siłowniki hydrauliczne.

Z jakich elementów zbudowane są siłowniki?

Siłowniki hydrauliczne składają się z kilku prostych elementów. Najbardziej istotne to tłok i tłoczysko. Urządzenia te mogą pracować w różnym kierunku. Dlatego siłowniki hydrauliczne zostały podzielone na jednostronne i dwustronne. W obu rodzajach tych siłowników niezbędne jest stosowanie cieczy roboczej, na ogół jest nią olej. Możliwości wykorzystania siłowników hydraulicznych są ogromne.

Znajdują one zastosowanie przede wszystkim tam, gdzie niezbędne jest użycie dużej siły. Stosuje się je w maszynach budowlanych i rolniczych, prasach hydraulicznych, walcarkach. Na rynku dostępne są zaciskarki do kabli elektrycznych oraz giętarki do prętów, w których zastosowano siłowniki hydrauliczne.

Dla kogo przeznaczone są te narzędzia?

Giętarki do prętów są niezbędnym elementem wyposażania każdego przedsiębiorstwa, które zajmuje się obróbką metalowych półproduktów. Zaciskarki do kabli elektrycznych stanowią podstawowe wyposażenie elektryków. Na wyposażaniu firm montażowych i instalatorskich mogą znaleźć się także nożyce do kabli. Zarówno zaciskarki do kabli elektrycznych, jak i nożyce do kabli to urządzenia proste w obsłudze. Również giętarki do prętów nie należą do skomplikowanych maszyn. Wszystkie te narzędzia mają jeszcze jedną wspólną cechę: są bardzo wysokiej jakości.