W jakich szklankach podajemy whisky?

Amatorów whisky jest w naszym kraju naprawdę wielu. Trunek ten produkowany jest w wielu krajach świata bardzo różnymi metodami. Alkohol ten powinien być podawany w odpowiednich szklankach. Jakie szklanki do whisky wybrać?

Jakie są rodzaje szklanek do whisky?

Whisky to trunek, który może być pity zarówno z kieliszków, jak i szklanek. Zdecydowanie najwięcej osób wybiera szklanki. Szklanki do whisky są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów i kształtów. Do wyboru są między innymi szklanki, które mają kształt tulipana.

Do serwowania tego trunku można wybrać również wysokie proste szklanki whisky, których pojemność może wynieść nawet 300 ml. Te szklanki świetnie sprawdzają się do serwowania whisky bez lodu oraz whisky z coca colą. Szklanki mogą też niskie. W szklankach tych można podawać każdy rodzaj tego alkoholu.

Jakie szklanki wybrać?

Szklanki do alkoholu i whisky produkowane są z bardzo różnego rodzaju szkła. W Polsce wyjątkowo popularne są kryształowe szklanki do whisky. Ich popularność nie jest kwestią przypadku. Kryształowe szklanki prezentują się bowiem wyjątkowo szykownie. Kryształowe szklanki sprzedawane są w kompletach składających się z sześciu sztuk.

Osoby, które interesują ekskluzywne szklanki do whisky, do wyboru mają bardzo różne szklanki z kryształowego szkła. Wyjątkowo elegancko prezentują się ekskluzywne szklanki ozdobione delikatnym dekorem w kolorze platynowo-złotym. Ekskluzywne szklanki nadają się na prezent.