Wkręty są dobrą alternatywą dla gwoździ

Jeszcze kilkanaście lat temu najbardziej popularnymi łącznikami używanymi do łączenia drewnianych elementów były gwoździe. Dzisiaj wprawdzie nie zniknęły one z rynku, ale do łącznie drewnianych i drewnopochodnych elementów zdecydowanie najczęściej są wybierane wkręty do drewna.

Solidne i trwałe połączenia

Połączenia, które można uzyskać wykorzystują wkręty do drewna są bardzo solidne, trwałe i wytrzymałe. Dzięki temu, że wkręty dostępne są w różnych rodzajach, mogą być stosowane do łączenia elementów wykonanych nawet z wyjątkowo twardego drewna.

Wkręty do drewna mogą różnić się między sobą rozmiarami. Ich długość może wynosić od 40 do nawet ponad 300 milimetrów, a średnica wynosić może od 0,5 do 6 milimetrów. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów wkrętów do drewna. Są wśród nich między innymi wkręty do drewna ciesielskie. Wkręty do drewna ciesielskie mogą zostać wykorzystane między innymi do budowy domów o konstrukcji szkieletowej.

Wysokiej jakości wkręty odporne na korozję

Wkręty do drewna ciesielskie to jeden z rodzajów wkrętów o specjalistycznym charakterze. Za najbardziej popularne uważane są wkręty do drewna samowiercące. Wkręty do drewna samowiercące nie wymagają żadnych przygotowawczych prac.

Do konstrukcji drewnianych takich jak na przykład więźba dachowa warto wykorzystać wkręty nierdzewne do drewna. Wkręty nierdzewne do drewna sprawdzą się także przy budowie drewnianych elementów małej architektury ogrodowej. Zabezpieczone przed rdzewieniem tworzące solidne połączenia wkręty do drewna to popularny rodzaj łączników.