Przegląd zalet i wad balustrad ze szkła

Choć jeszcze nie tak dawno kojarzyliśmy balustrady szklane Poznań jedynie z tymi rozwiązaniami, które znajdowały się na zewnątrz budynku, dziś zakres ich zastosowania systematycznie rośnie. Balustrada ze szkła szturmem zdobywa także wnętrza i trudno nie zgodzić się z tym, że prezentuje się w nich świetnie. Czy jednak mamy do czynienia z rozwiązaniem dla każdego? O czym warto pamiętać stawiając na nowoczesne balustrady szklane?

Balustrady szklane – przegląd zalet

Nie ulega wątpliwości, że zarówno szklane balustrady zewnętrzne, jak i ich wewnętrzne odpowiedniki, są ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi. Sprawdzają się znakomicie bez względu na okoliczności, choć szczególnie dobrze prezentują się wtedy, gdy pojawiają się w otoczeniu nowoczesnych elementów architektonicznych.

Już sam ciekawy wygląd zachęca do tego, aby się nimi zainteresować. Warto jednak pamiętać, że posiadają także kilka innych zalet. Nowoczesny design idzie w parze z możliwością dostosowania kształtu balustrady do schodów, bo mamy przecież do czynienia z materiałem łatwym do formowania.

Nie bez znaczenia wydaje się również duża wytrzymałość szkła oraz charakterystyczna dla niego odporność na warunki atmosferyczne, a także bezpieczeństwo. Każde szkło może się zbić. To, z którego wykonane są balustrady rozbija się jednak na drobinki tak małe, że nie da się nimi skaleczyć.

Czy balustrady ze szkła mają wady?

Balustrady szklane, podobnie jak inne elementy architektoniczne, mają pewne minusy. Często problemem może być to, co dla innych jest zaletą. Warto więc pamiętać o tym, że mamy do czynienia z rozwiązaniami przezroczystymi, a więc takimi, które nie będą w stanie zapewnić nam prywatności. Dobrze jest też pamiętać o tym, że choć ich ceny spadają, nadal są to modele droższe od klasycznych balustrad.