Różne możliwości wykorzystania wkrętów do drewna

Wkręty do drewna przeznaczone są do mocnego łączenia nie tylko drewnianych elementów. Wkręty do drewna mogą zostać wykorzystane także do łącznie elementów drewnopochodnych. Można po nie sięgnąć także wtedy, gdy zachodzi konieczność przytwierdzenie do drewnianej powierzchni elementów wykonanych z innych materiałów.

Jakie są rodzaje wkrętów do drewna?

Wkręty są jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów łącznych. Są niezbędne nie tylko przy konstrukcji mebli. Stosowane są w wielu zakładach przemysłowych, warsztatach stolarskich. Korzystają z nich także cieśle i majsterkowicze.

Wkręty do drewna ciesielskie wykorzystywane są przy wykonywaniu dachów. Mocuje się nimi blachę do drewnianej konstrukcji dachu. Wkręty do drewna ciesielskie wykonywane są z wyjątkowo wysokiej jakości stali. Dzięki temu wkręty do drewna ciesielskie są wyjątkowo wytrzymałe. Aby zwiększyć ich trwałość, zabezpiecza się je specjalną powłoką.

Trwałe i solidne połączenia

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów wkrętów do drewna. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością zalicza się wkręty do drewna samowiercące. Wkręty do drewna samowiercące są najbardziej proste w użyciu, nie wymagają żadnych przygotowań. Wystarczy wkręty do drewna samowiercące wyjąć z opakowania i wkręcić.

Do łączenia elementów narażonych na działanie wilgoci najlepsze są wkręty nierdzewne do drewna. Przed korozją wkręty nierdzewne do drewna mogą być zabezpieczone poprzez mosiądzowanie lub cynkowanie. Wkręty niemal zastąpiły używane powszechnie jeszcze kilkanaście lat temu gwoździe.