Tanie projektowanie – zalety mieszkania pod klucz

Bardzo często możemy usłyszeć, że prawdziwym wyzwaniem jest nie tyle zakup mieszkania, ile takie jego przygotowanie, aby można w nim było zamieszkać. Wszystkie czynności z tym związane możemy, oczywiście, wykonywać samodzielnie. Powinniśmy jednak zastanowić się nad tym, czy będzie to rzeczywiście bardziej opłacalne niż powierzenie części obowiązków firmie odpowiadającej za projektowanie wnętrz Gdańsk.

Wprowadź się do gotowego mieszkania

Wykończenia pod klucz to stosunkowo nowa oferta. Choć jednak nie jest aż tak dobrze znana, jak klasyczne aranżacje wnętrz, już dziś cieszy się dużym powodzeniem. Warto zdecydować się na nią jeszcze na etapie konsultowania umowy dotyczącej zakupu mieszkania. Wielu deweloperów chętnie pomaga w realizacji tego rodzaju projektów. W rezultacie firmy oferujące projektowanie wnętrz mogą zacząć wykonywać pierwsze prace wówczas, gdy na terenie nieruchomości pracują jeszcze ekipy zatrudnione przez dewelopera.

Decydując się na mieszkanie pod klucz samemu można zresztą określić, jaki zakres usług będzie nas interesował. Może być to zarówno wykonanie całości zadań związanych z projektowaniem wnętrz, jak i jedynie ich części, w tym zwłaszcza dostosowania do naszych potrzeb pomieszczeń tak newralgicznych, jak kuchnia lub łazienka. W każdym przypadku ze zleceniodawcą spisywana jest szczegółowa umowa.

Czy warto zamówić usługę projektowania wnętrza?

Może się wydawać, że projektowanie wnętrz przez specjalistów to przede wszystkim dodatkowy koszt. Nie warto jednak myśleć o tego rodzaju usłudze w taki, dość uproszczony sposób. Oczywiście, wydatków nie da się uniknąć. Należy jednak pamiętać o tym, że zleceniobiorca może pochwalić się wiedzą, doświadczeniem i siecią kontaktów, które sprawią, że tak koszty kolejnych elementów, jak i robocizny będą niższe od tych, które musielibyśmy ponieść samodzielnie.