Jakie szklanki służą do serwowania whisky?

Whisky to trunek, który najlepiej smakuje podawany w odpowiednich szklankach. Szklanki do whisky można dzisiaj kupić w Polsce bez najmniejszych problemów. Szklanki stanowią bowiem istotną część oferty każdego sklepu z akcesoriami do jadalni.

Czym szklaneczki do whisky różnią się od innych szklanek?

Szklaneczki do whisky na ogół posiadają grube dno. Jest to detal, po którym najłatwiej można odróżnić szklanki do serwowania whisky od innych rodzajów szklanek. Szklanki whisky są bardzo zróżnicowane pod względem pojemności i kształtów. W domowym barku mogą znaleźć się szklanki highball albo lowball.

Te pierwsze szklanki mają pojemność od 250 do 300 ml. Są uniwersalne, można w nich serwować bez wody, lodu oraz drinki. Szklanki lowball są niższe, są idealne do serwowania whisky z lodem. Zarówno w wysokich, jak i niskich szklankach do whisky można serwować różne rodzaje tego trunku.

Z jakiego szkła produkowane są szklanki?

Do produkcji szklanek do whisky używane jest grube szkło. Bardzo popularne jest też szkło kryształowe. Kryształowe szklanki do whisky wybierane są naprawdę bardzo często. W domowym barku kryształowe szklanki prezentują się wyjątkowo efektownie. Kryształowe szklanki do alkoholu można kupić same lub w komplecie z karafką.

Ze specjalnego kryształowego szkła produkowane są też ekskluzywne szklanki do whisky. Szklanki te są bardzo uniwersalne. Ekskluzywne szklanki mogą być okrągłe lub kwadratowe. Ekskluzywne szklanki do alkoholu są idealne do serwowania whisky i innych napojów alkoholowych.