Szerokie zastosowanie siłowników i zaciskarek

Moc, która potrzebna jest do działania wielu urządzeń i maszyn może być generowana przez siłowniki hydrauliczne. Występują one w różnych rodzajach i są wykorzystywane w bardzo wielu branżach.

Jakie są rodzaje siłowników hydraulicznych?

Siłowniki hydrauliczne można podzielić, stosując bardzo różne kryterium. Najczęściej pod uwagę brany jest sposób ich działania. Kryterium to pozwala wyróżnić siłowniki hydrauliczne jednostronne oraz dwustronne. Jednostronne siłowniki hydrauliczne każdy z nas ma w swoim domu. Ten rodzaj siłowników stosowany jest między innymi w zamkach do drzwi. Siłowniki dwustronne są powszechnie wykorzystywane w przemyśle, maszynach budowlanych i rolniczych.

Urządzeniami, w których siłowniki hydrauliczne mogą być stosowane są między innymi giętarki do prętów. Giętarki do prętów to urządzenia przydatne nie tylko do obróbki prętów. Giętarki do prętów są niezbędne również do obróbki rur i blach.

Narzędzia do prac instalatorskich i montażowych

Przy pracach montażowych i instalatorskich bardzo przydatnymi narzędziami są nie tylko nożyce do kabli, ale także zaciskarki do kabli elektrycznych. Nożyce do kabli przeznaczone są do cięcia kabli i przewodów o bardzo różnej średnicy. Także zaciskarki do kabli elektrycznych można wykorzystać jako praskę do kabli różniących się średnicą.

Zaciskarki do kabli elektrycznych wykonane zostały w taki sposób, aby urządzeniami bezpiecznymi dla użytkowników. Zarówno giętarki do prętów, nożyce do kabli, jak i siłowniki hydrauliczne oraz zaciskarki do kabli elektrycznych można dzisiaj kupić w sklepach internetowych.